مدارک وجود سرمایه

متقاضی ورود به کانادا باید اثبات کند که سرمایه کافی برای حمایت از خود و خانواده‌اش پس از ورود به کانادا را دارد. این در صورتی است که متقاضی به عنوان یک کارگر ماهر یا شخص خویش فرما به کانادا مهاجرت کرده باشد.

متقاضی می بایست پس از پذیرش برای مهاجرت، مدرک مبنی بر اثبات سرمایه خود به اداره ویزای کانادا در کشور مبدا ارائه دهد. هزینه های زندگی در بخش‌های مختلف کانادا متفاوت خواهد بود. زندگی در کانادا بسیار متفاوت از زندگی در کشور مبدا می باشد. ممکن است شغلی با درآمد و میزان حقوق کمتری در کانادا پیدا کنید در حالی که مهارت و تجربه خود را برای کار در این کشور ارتقا داده اید. حتی اگر حقوق بیشتری در کانادا به دست آورید هزینه های زندگی در این کشور بیشتر از چیزی خواهد بود که شما به آن عادت کرده‌اید.

هزینه های خانواده و هزینه های روزمرگی می تواند تا نیمی از درآمد شما در کانادا را  شامل شود. از جمله این هزینه ها می توان به تهیه مسکن، گرمایش و سایر خدمات رفاهی، خوراک، پوشاک، بیمه، سلامت و حمل و نقل اشاره کرد.

مسکن بیشترین هزینه را خواهد داشت. اکثر مردم کانادا متوسط ۳۵ تا ۵۰ درصد از درآمد ماهیانه خود را صرف خدمات رفاهی و تهیه مسکن می‌کنند که شامل هزینه‌های رهن خانه یا پرداخت اجاره بها میباشد. همچنین پرداخت هزینه‌های نسبتاً بالای گرمایشی و قبوض خدماتی آب، برق و تلفن نیز شامل این مخارج می باشد.

در صورت اجاره مسکن بسیاری از تازه واردان به کانادا اجاره آپارتمان با پرداخت ماهیانه را انتخاب می‌کنند. اجاره‌ بها در شهرهای مختلف کانادا متفاوت است. خارج از شهرهای بزرگ این بها کاهش می یابد. احتمالاً برای اجاره یک اتاق باید مبلغ ۳۵۰ دلار بپردازید. برای اجاره یک آپارتمان یا خانه بزرگ در کانادا، ماهیانه 2 هزار دلار بتید پرداخت کنید. سازمان خدمات مهاجران برای یافتن خانه ای که مطابق با توان مالی متقاضی باشد، آنها را یاری خواهد کرد.

در صورت خرید مسکن، اگر تمایل به خرید خانه در کانادا داشته باشید نیاز به دریافت وام پیدا خواهید کرد. پرداخت اقساطی بانک ها و موسسات وام دهنده دیگر، وام‌های اقساطی به شما پرداخت خواهندکرد. آنها بر مبنای سنجش دارایی‌ها درآمد و رتبه بندی اعتباری متقاضی، تصمیم‌گیری خواهند کرد. بیشتر بانک‌ها از شما می خواهند ۱۰ درصد هزینه خرید خانه را خودتان پرداخت کنید. علاوه بر اینها متقاضی باید مالیات املاک و همچنین بیمه خانوار را نیز پرداخت نماید. در صورتی که قصد خرید اشتراکی یک مسکن را داشته باشید، باید هزینه های دیگری مانند هزینه مالکیت مشاع ساختمان را نیز پرداخت کنید.

برای مقایسه قیمت املاک در مناطق مختلف کانادا می توانید به سایت زیر مراجعه فرمایید.

Canada mortgage and housing corporation CMHC

TOP